Maj 2007 r.
Finał 2007
23.05.2007 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu odbędzie się rozstrzygnięcie i podsumowanie III Przeglądu Twórczości Młodzieżowej pt. „Pasterz i Ojciec.” Na II etap konkursów: recytatorskiego i wiedzy o Janie Pawle II, zapraszamy 23.05.07r. o godz. 8.00.
Przypominamy, że na zgłoszenia uczestników z Waszych szkół czekamy do 10.05.2007 r.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.
Organizatorzy
Marzec 2007 r.
Szkolny Idol już za nami
W piątek 30 marca 2007 r. w bibliotekach ZSI odbyła się V już edycja Szkolnego Konkursu Piosenki „IDOL 2007”, zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy: Emilię Kowalską i Barbarę Żelazowską oraz nauczyciela muzyki – Michała Orłowskiego. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów kochających śpiew i muzykę. Przebiegał w 4 kategoriach wiekowych:
- klasy „O”
- klasy I-III
- klasy IV-VI
- gimnazjum
Celem konkursu było:
- zachęcenie uczniów uzdolnionych wokalnie do publicznego zaprezentowania swoich możliwości,
- rozwijanie zainteresowań muzycznych,
- wyszukiwanie młodych talentów wśród uczniów naszej szkoły
Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować i zaśpiewać dowolnie wybraną piosenkę bez podkładu muzycznego. Na ocenę jury miały wpływ:
- warunki głosowe
- muzykalność
- dobór repertuaru
- interpretacja
- ogólny wyraz artystyczny
Do konkursu przystąpiło ogółem 53 uczniów naszej szkoły. Rywalizację rozpoczęliśmy już o godzinie 9.40 w małej bibliotece. Tam zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu, którzy zaskakiwali nie tylko oryginalnym doborem repertuaru, ale również profesjonalnym zachowaniem scenicznym J Kolejne etapy konkursu odbyły się w dużej bibliotece, w wiosennej scenerii przygotowanej na tę okazję. Najsilniejszą reprezentację miały klasy I-III (23 uczestników). Była radość, ale także pojawiły się łzy... Dała również o sobie znać trema, która jednak nie zaważyła na końcowym efekcie występu. Walka była zacięta, a poziom wykonawców bardzo wyrównany. Emocje sięgały zenitu, z tego też powodu jury miało „ciężki orzech do zgryzienia”. Jednak po burzliwych naradach wyłoniono szkolnych IDOLI:
w klasach „O”:
I miejsce - Dziedzic Aleksandra Oa
Topolska Julia Ob
II miejsce - Michta Aleksandra Oa
III miejsce - Mańkowska Wiktoria O c
Śmietanka Ola Ob
w klasach I-III:
I miejsce - Łączyńska Katarzyna 2b
II miejsce - Byzdra Ziemowit 2d
Ryciak Wiktoria 2d
III miejsce - tercet z kl. 3 a w składzie:
- Gruszka Zuzanna
- Sasal Karolina
- Sys Marta
w klasach IV-VI:
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Zawierucha Karolina 5c
III miejsce - Boryczka Anna 4c
Domagała Natalia 6c
w gimnazjum:
I miejsce - Natorska Klaudia 3gD
II miejsce - Lisek Nina 1gC
III miejsce - nie przyznano
Wszyscy zdobywcy miejsc wezmą udział w finałowym koncercie, na którym nasi IDOLE zaprezentują swoje umiejętności wokalne w pełnej krasie wraz z podkładem muzycznym. Koncert planujemy zorganizować pod koniec maja w holu gimnazjum, na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!!!
Oprac. Emilia Kowalska, Barbara Żelazowska
Styczeń 2007 r.
Bezpieczne miasto
24 stycznia 2007 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy w ramach akcji „Bezpieczne Miasto” przeprowadzili pogadanki dla uczniów klas I i IV na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Pani Katarzyna Kucharska funkcjonariusz policji rozmawiała z uczniami o:
- bezpiecznym poruszaniu się w drodze do szkoły,
- bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych,
- o właściwym zachowaniu się w trudnych sytuacjach, , np.: gdy nie ma w domu rodziców, a obca osoba puka do drzwi, gdy w drodze do domu zaczepia nas obca osoba.
Przypomniała również ważne numery telefonów, uczuliła kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.
Na zakończenia spotkania funkcjonariusze policji rozmawiali z uczniami o pracy psów policyjnych, opowiedzieli dzieciom o zadaniach jakie zwierzęta te wykonują wraz z policjantami podczas służby.
Autor:D. Banaś
Przed feriami naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Atrakcja był najprawdziwszy pies policyjny. Pani policjant mówiła nam o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Nauczyłem się, że nie wolno bawić się przy jezdni, rzucać śnieżkami w pędzące samochody, zaczepiać sanek do samochodów i ślizgać się, trzymając za zderzak samochodu, bo jest to bardzo niebezpieczne. Najbardziej podczas spotkania podobało mi się, kiedy pan policjant wprowadził psa. Pies policyjny był specjalnie wyszkolony, by wykonywał polecenia, które wydawał mu opiekun, a właściwie partner policjant. Psy w policji potrzebne są do tropienia przestępców, szukania niebezpiecznych substancji, ale można je także spotkać podczas patrolowania radomskich ulic. Szkoda, że spotkanie tak szybko się skończyło. Może zostanę policjantem?
Autor:Piotrek Banaś kl.4a
Grudzień 2006 r.
Szkolny Konkurs o Harrym Poterze
W piątek 13 grudnia 2006 r., wbrew wszelkim przesądom, odbył się w naszej szkole konkurs ze znajomości twórczości J.K.Rowling, pod tytułem „W magicznym świecie Harrego Pottera”. Konkurs przygotowały : Emilia Kowalska i Barbara Żelazowska – nauczyciele bibliotekarze i Grażyna Cywka – nauczyciel wspomagajacy. Przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów, pasjonatów przygód małego czarodzieja. Udział w nim wzięło 31 uczniów – 9 ze szkoły podstawowej i 22 uczniów z gimnazjum. Konkurs miał dwa poziomy trudności – inny dla szkoły podstawowej i dla gimnazjum. Składał się z 3 konkurencji:
- test ze znajomości 6 tomów książek o Harrym Potterze
- krzyżówka z hasłem
- konkurencja polegająca na połączeniu w pary odpowiednich osób z nazwami przedmiotów
Uczestnicy zaskoczyli nas znajomością licznych szczegółów i faktów ze wszystkich 6 części Harrego. Wielu oddawało prace przed czasem, dlatego w przyszłym roku obiecujemy „podnieść poprzeczkę”J W wyniku zaciętej rywalizacji (różnica punktów między miejscami była minimalna) oraz dość wyrównanego poziomu wiedzy na temat małego czarodzieja, wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii.
W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:
I miejsce - Ewa Szewczyk
II miejsce - Bartek Chojnacki
III miejsce - Dominik Ługowski
W kategorii gimnazjum:
I miejsce - Ewa Wilczyńska kl. III gD
II miejsce - Michał Drachal kl. III gC
III miejsce - Joanna Tabaka kl. I gC
Katarzyna Tomczyk kl. I gC
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali kalendarze z fotosami z filmu „Harry Potter i Czara Ognia”, plakaty reklamujące VI część przygód Harrego Pottera oraz „magiczny” ołówek. Nagrody przysłało nam wydawnictwo Media Rodzina, z którym nawiązaliśmy wcześniejszy kontakt. 12 stycznia b.r. zdobywcy największej liczby punktów w naszym konkursie: Ewa Wilczyńska, Katarzyna Tomczyk i Michał Drachal reprezentowali ZSI na Międzygimnazjalnym Konkursie Czytelniczym „Nie dla Mugoli” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 3.Nasza drużyna, ubrana w stroje czarodziejów, zaprezentowała się rewelacyjnie i była najlepsza spośród 7 gimnazjów radomskich, które wzięły udział w konkursie.
Gratulujemy znajomości książek J.K.Rowling i z niecierpliwością czekamy na kolejny – ostatni już – tom przygód Harrego Pottera.
Oprac. Emilia Kowalska, Barbara Żelazowska
Koncertowo w ZSI
18 grudnia 2006 r. w naszej szkole gościliśmy Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Zwolenia pod kierunkiem Piotra Bąbolewskiego. Tworzy ją 25 osób w wieku od 9 do 17 lat.
Po raz kolejny mogliśmy rozwinąć nasze zainteresowania muzyczne. Tym razem mieliśmy szansę pogłębić swoja wiedzę z dziedziny instrumentów dętych. Teraz już wszyscy wiedzą, że instrumenty te dzielimy na blaszane i drewniane. Każdy z nas wie, że instrument drewniany wcale nie musi być z drewna.
Nasi goście wykonali m.in.:
- wiązankę melodii amerykańskich – Mootenanny
- W. Houston – „One Moment In Time”
- Mexico
- Mambo No. 5
- C. Santana – „Oye como Va
Podziwialiśmy również pokaz żonglowania buławą.
Podczas koncertu nie tylko słuchaliśmy pięknie wykonanych utworów, ale również niektórzy mieli możliwość sprawdzenia własnych umiejętności. Kilku uczniów próbowało zagrać na trąbce czy puzonie. Okazało się, że nie było to łatwe zadanie. Jednak najważniejszy był dobry humor i zabawa uczestników koncertu.
Autor: A. Iwańska
MAK 2006
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim w ramach 17 edycji Młodzieżowej Akademii Kultury MAK 2006.
W bieżącym roku szkolnym organizator, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, zwróciła się do młodych czytelników o napisanie recenzji ulubionej książki na smutne dni. Z prac powinniśmy się dowiedzieć po jaką książkę sięgnąć, gdy czujemy się źle, jakie warto przeczytać, aby poprawiły nam nastrój.
Wysłaliśmy 23 prace, z czego 16 napisali uczniowie klas 5-6, a 7 uczniowie gimnazjum.
I w tym roku również wygraliśmy!
I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Krzysztof Łata z 6c
I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła Ewelina Cis z klasy II g B.
Zwycięzcom gratulujemy!!!
A wszystkich pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach literackich. Naprawdę warto!
Do zobaczenia za rok na 18 edycji MAK.
Autor: B. Żelazowska
Listopad 2006 r.
Koncert charytatywny
W dniu 9.11.2006 r. w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II odbył się koncert charytatywny. Przebiegał pod hasłem: ”Tylko z pomocą silnych można pomóc słabszym.” (słowa B. Brechta). Jego celem było zgromadzenie środków na pomoc uczniom niepełnosprawnym oraz doposażenie gabinetu rehabilitacyjnego, znajdującego się w naszej szkole.
Koncert został zorganizowany wspólnie z Zespołem Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Wystąpiły:
- „Akordeonowe Smyki” pod kierunkiem Andrzeja Humskiego. Wystąpili uczniowie klasy IV, którzy zaprezentowali kilka melodii ludowych.
- „Fantazja” – zespół, który przyjechał do nas z Grodna (Białoruś). Młodzież wchodząca w skład zespołu, zaprezentowała kilka utworów estradowych. Piosenki wykonane były w języku polskim oraz rosyjskim. Podbiły one serca uczniów naszej szkoły.
Dzięki temu koncertowi uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę o muzyce i rozwinęli wrażliwość muzyczną. Jednocześnie, kupując cegiełki (zebraliśmy 1 597 złotych), pomogliśmy naszym potrzebującym kolegom i koleżankom.
Autor: A. Iwańska
Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”
W dniu 8 listopada b. r. w bibliotece gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”.
Organizatorkami konkursu były panie bibliotekarki: Emilia Kowalska i Barbara Żelazowska.
Udział w nim wzięło 92 uczniów.
Celem konkursu jest:
- popularyzacja poezji polskiej,
- szeroko rozumiana kultura słowa,
- uwrażliwienie na piękno poezji.
Przesłuchania odbyły się w 4 kategoriach wiekowych.
Na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki:
- dobór repertuaru
- dobór repertuaru
- interpretacja utworu
- kultura słowa
- ogólne wrażenie artystyczne
Jury w składzie:
- w oddziałach „O”
- p. Paulina Zabroń
- p. Elżbieta Kiraga
- p. Emilia Kowalska
- w klasach I-III szkoły podstawowej
- p. Katarzyna Suwała
- p. Agnieszka Iwańska
- p. Ewa Grabowska-Dziedzic
- w klasach IV – VI
- p. Agnieszka Iwańska
- p. Katarzyna Suwała
- p. Barbara Żelazowska
- w klasach I – III gimnazjum
- p. Agnieszka Iwańska
- p. Emilia Kowalska
- p. Katarzyna Suwała
wyłoniło następujących zwycięzców tegorocznego konkursu:
Oddziały „O” (udział wzięło 20 uczniów)
I miejsce: Olczak Natalia O
Kusztal Kamil Oa
II miejsce: Kijak Aleksandra Ob
Kozakiewicz Mikołaj Ob
III miejsce: Dziedzic Aleksandra Oa
Murawska Zuzanna Oa
Żelazowska Olga Ob
Klasy I – III szkoły podstawowej (udział wzięło 48 uczniów)
I miejsce: Rudnik Maria 1b
Zelga Jacek 3a
II miejsce: Bukowski Szymon 1b
Gil Aleksandra 2a
Karbarz Zuzanna 2a
Chojnacka Kinga 3b
 III miejsce: Pyrka Zuzanna 1a
Nowacki Grzegorz 1c
Figarska Joanna 3a
Klasy IV – VI szkoły podstawowej (udział wzięło 14 uczniów)
I miejsce: Boryczka Anna 4c
Stępień Oliwia 6a
II miejsce: Domagała Natalia 6c
III miejsce: Szewczyk Ewa 6c
Klasy I – III gimnazjum (udział wzięło 10 uczniów)
I miejsce: Rudnik Maciej Ic
Cynowska Katarzyna IIIe
II miejsce: Kaczmarska Anna Ib
III miejsce: Kowalczyk Filip Ic
Stolarek Paulina Ic
Nagrodzeni uczniowie będą reprezentować szkołę na eliminacjach miejskich i innych konkursach recytatorskich, organizowanych przez instytucje kultury w mieście.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych konkursach recytatorskich.
Autor: Emilia Kowalska, Barbara Żelazowska
Październik 2006 r.
DZIEŁO FUNDACJI NOWEGO TYSIĄCLECIA
W tym roku już po raz VI obchodziliśmy Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem: „Jan Paweł II Sługa Miłosierdzia”.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w kwestowanie na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W szkole zbiórka została przeprowadzona w czwartek (12.10.2006r.) od godz. 7:45. Kwestowaliśmy również w trzech radomskich supermarketach – Real, Carrefour, E.Leclerc – w piątek (13.10.2006r.) w godz. 12:00 – 21:00.
W zbiórce pieniędzy podczas VI Dnia Papieskiego wzięło udział 42 uczniów i 21 nauczycieli. Zebraliśmy 6729,19 zł!!! Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin.
Z radością wzięliśmy udział w budowaniu żywego pomnika Jana Pawła II, którym są stypendyści Fundacji.
Autor. A. Iwańska
Wycieczka do Polańczyka
W bieżącym roku szkolnym pracownicy naszej szkoły uczcili swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej – na 3 dniowej wycieczce w Bieszczadach.
W piątek 13.10 ( czarne koty za płoty ) wyjechaliśmy spod szkoły o 14.30 do ośrodka UNITRA w Polańczyku nad jeziorem Solińskim. W drodze humory wszystkim dopisywały. Po przyjeździe rozlokowaliśmy się w pokojach i wspólnie zjedliśmy bardzo pyszną kolację. A wieczorem spędziliśmy czas w podgrupach.
Sobota należała do wspaniałej przewodniczki, która tak pięknie mówiła o zabytkach, historii tego regionu Polski i samych Bieszczadach, że aż zaniemówiliśmy z wrażenia. Zwiedziliśmy piękne zakątki , m.in. cerkiew greckokatolicką w Komańczy ze wspaniałym ikonostasem. Same góry, o tej porze roku bardzo barwne, również nas wprowadziły w zachwyt. Do ośrodka wróciliśmy wzbogaceni nie tylko o wiedzę historyczną, ale również o przeżycia natury duchowej.
Wieczorem przy muzyce miejscowej kapeli, nad jeziorem, zjedliśmy uroczystą kolację w czasie której pani dyrektor Marciniak wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.
Wszystko co piękne szybko się kończy i nasza wycieczka dobiega końca. Po śniadaniu, przy chmurnym i nie wróżącym ładnej pogody niebie, wyruszyliśmy do Przemyśla. Po drodze zatrzymaliśmy się w Krasiczynie, gdzie zwiedziliśmy park i XVI-wieczny zamek wojewody Marcina Krasickiego. W Przemyślu zwiedziliśmy Muzeum Fajek i Dzwonów oraz dość pobieżnie Starówkę ze względu na padający deszcz. Po wykwintnym obiedzie wyruszyliśmy do Radomia, gdzie dotarliśmy na godzinę 20.00.
Autor: Barbara Żelazowska
Uroczyste wręczenie Belferków 2006
Konkurs Belferki 2006 rozstrzygnięty! Statuetki dostali:
- „cięty język” – Izabela Żurawska
- „ekierka” – Barbara Misztal
- „łowcy talentów” – Michał Orłowski
- „podwójne oko” – Halina Marciniak
- „powiało grozą” – Elżbieta Kowalczyk
- „stoicki spokój” – Franciszek Bednarczyk
- „zdrowe ciało” – Iwona Zawierucha
ZABAWA BYŁA DOSKONAŁA!!!
Autor: Samorząd Uczniowski
Belferki 2006
Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej! Z tej okazji postanowiliśmy wręczyć Belferki 2006 dla najpopularniejszych nauczycieli naszej szkoły. Nominowanych zostało 18 nauczycieli – po trzech w każdej z sześciu kategorii.
„cięty język”
- Jolanta Nowak
- Rafał Siciarz
- Izabela Żurawska
„ekierka”
- Agnieszka Jaroszek
- Katarzyna Kobylińska
- Barbara Misztal
„łowcy talentów”
- Beata Kowalska
- Michał Orłowski
- Irmina Warmiak
„podwójne oko”
- Dorota Banaś
- Anna Gralec
- Halina Marciniak
„powiało grozą”
- Agnieszka Iwańska
- Elżbieta Kowalczyk
- Elżbieta Witerska
„stoicki spokój”
- Franciszek Bednarczyk
- Jan Przeklasa
- Małgorzata Szewczyk
„zdrowe ciało”
- Michał Kratke
- Edyta Pawlak
- Iwona Zawierucha
Uczniowie naszej szkoły będą wybierali (podczas wyborów) jednego nauczyciela w każdej kategorii. Uroczyste wręczenie Belferków 2006 odbędzie się 13 października.
Autor: Samorząd Uczniowski
Rowerowy Rajd Integracyjny „Nad Pacynką”
Jest piękna jesień! Szkoda czasu na siedzenie w domu! SKKT „Dreptołaki” zorganizowało Rowerowy Rajd Integracyjny „Nad Pacynką”. Odbył się on 7.10.2006 r. Udział wzięło 18 uczniów naszej szkoły:
- Iwański Jakub – kl. IIIa
- Iwańska Adrianna – kl. IVa
- Staniszewski Kacper – kl. Vc
- Szczepanowska Wiktoria – kl. Vc
- Czmielewski Jakub – kl. IgA
- Siudziński Filip – kl. IgA
- Walczak Mikołaj – kl. IgB
- Najduchowski Eryk – kl. IgC
- Kowalczyk Filip – kl. IgC
- Płachta Piotr – kl. IgC
- Żak Jakub – kl. IgC
- Dorosz Igor – kl. IgD
- Kawałek Hubert – kl. IgD
- Ziemski Michał – kl. IgD
- Staniszewski Jakub – kl. IigB
- Firlej Grzegorz – kl. IIIgC
- Górski Mariusz – kl. IIIgC
- Wysocki Piotr – kl. IIIgC
Kierownikiem rajdu była pani Urszula Szaran. Dzielnie pomagały jej panie: Ewa Warmiak, Agnieszka Staniszewska i Agnieszka Iwańska. Nad całością czuwała zawsze niezawodna pani Dorota Rozwadowska.
Wyruszyliśmy o godzinie 9.30 spod bramy lotniska na Sadkowie. Mimo drobnego wypadku na początku rajdu, szczęśliwie udało nam się dotrzeć do Rajca Szlacheckiego, gdzie zrobiliśmy krótką przerwę na posiłek. Kiełbaski z grilla, słodkie pączki i napoje spożywane na świeżym powietrzu, smakowały znakomicie! Dalsza droga prowadziła przez las, łąkę i wiele innych malowniczych miejsc. Mimo wielu przygód, szczęśliwi i zadowoleni, o godzinie 15.00, zakończyliśmy nasze rowerowe spotkanie.
BYŁO SUPER!
Autor: A. Iwańska
Wybory do Rady Uczniowskiej PSP nr 14
W dniu 18.09.2006 zorganizowano spotkanie z przedstawicielami samorządów klasowych PSP nr 14, na którym ustalono, iż każda klasa do dnia 25.09.2006 r. wytypuje dwóch kandydatów do Rady Uczniowskiej. Klasy zgłosiły kandydatów, którzy przygotowali własne plakaty wyborcze i wraz z klasami prowadzili kampanię wyborczą (plakaty, ulotki, transparenty, wiece).
Dnia 2.10.2006r przeprowadzono tajne głosowanie na kartach wyborczych. Każdy uczeń PSP miał prawo skreślić tylko jedno, wybrane nazwisko kandydata.
Na 188 uczniów PSP nr14 w wyborach udział wzięło udział 180 uczniów, 5 głosów było nieważnych i 8 uczniów było w tym dniu nieobecnych.
W wyniku głosowania wyłoniono Radę Uczniowską w składzie:
Przewodniczący: Patryk Miturski 6b (66 głosów)
z-ca przewodniczącego: Natalia Domagała 6c (23 głosy)
członkowie: Weronika Wiosna 5a (18 głosów)
Iga Podkowa 5c (13 głosów)
Pozostali uczniowie – kandydaci wejdą w skład sekcji działających w ramach Rady Uczniowskiej PSP nr 14.
Autor: D. Banaś
Wrzesień 2006 r.
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
Dnia 28.09.2006 zorganizowaliśmy dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Było wiele zabawy i radości, a nawet specjalny pokaz tańca w wykonaniu uczennic z naszej szkoły. Ale się działo!
Autor: D. Banaś
Zbiórka żywności
W dniach 26 – 29. 09.2006 trwała w naszej szkole zbiórka żywności, którą przekazaliśmy do Częstochowy podczas pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Żywność ta rozdana będzie najuboższym kolegom i koleżankom z całego kraju.
Dziękujemy wszystkim za piękny gest i wsparcie.
Autor: D. Banaś
Nowa pracownia komputerowa
Nasza szkoła otrzymała nową pracownię komputerową w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pracownie komputerowe dla szkół - edycja 2006".
Rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006
4 września 2006r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2006/2007. Pani dyrektor Halina Marciniak serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i przybyłych rodziców.
Życzymy samych szóstek w nowym roku szkolnym!