W połowie września 2024 r. opiekunki Szkolnego Koła Europejskiego uczestniczyły w konferencji Standardy jakości Erasmusa w praktyce szkolnej. Były to intensywne trzy dni, które obfitowały w bardzo interesujące prelekcje (np. na temat edukacji holistycznej, edukacji obywatelskiej w nowej podstawie programowej, sztucznej inteligencji w procesie edukacyjnym) oraz warsztaty oparte na grywalizacji. Ponadto był to czas wielu spotkań i dyskusji na temat realizowanych projektów Erasmus + oraz dzielenia się doświadczeniami związanymi z działaniami międzynarodowymi o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Przedstawiciele szkół z całej Polski przekazywali wskazówki i pomysły na rozwiązywanie problemów będących częścią projektu.

Ważnym elementem konferencji było uroczyste wręczenie wyróżnień za działania związane z realizacją szkolnych projektów międzynarodowych. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu dostała WYRÓŻNIENIE za realizację i upowszechnianie projektu „Razem dla uczniów” na rzecz cyfryzacji. Działania naszych nauczycieli w tym zakresie zostały nazwane „dobrymi praktykami” i rekomendowane do powielania w innych szkołach. Pamiątkowy dyplom odebrała pani Dorota Banaś – koordynatorka projektu. Była to niesamowita chwila dumy, że nasza szkoła znalazła się w gronie dziesięciu wyróżnionych placówek z całej Polski.