Bardzo nie mogliśmy doczekać się ferii. Lekcje w szkole „ciągnęły się” w nieskończoność. Wreszcie nadeszły ferie! Są! Hura! Upragniony odpoczynek, ale … też ciekawe zajęcia organizowane w szkole! Przez cały okres ferii zimowych odbywały się spotkania w ramach Akcji Zima. Panie prowadzące te zajęcia były niezwykle twórcze.

Przykładem może być drugi tydzień ferii, podczas którego jedna z grup uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych miała możliwość zamienić się w podróżników. W ciągu pięciu dni „odbyła podróż” przez Afrykę, Europę, Australię i Amerykę. Nasza podróżnicza przygoda zaczęła się od seansu filmowego w kinie Helios. Następne udaliśmy się do parku trampolin Sky Jump, gdzie przez godzinę skakaliśmy prawie jak australijskie kangury. Kolejny dzień okazał się rajem dla chłopców. W szkole zagościli panowie – miłośnicy wojska i wszystkiego, co jest związane z obroną kraju. Opowiedzieli o umundurowaniu i uzbrojeniu żołnierza. Każdy mógł potrzymać karabin, a nawet przymierzyć się do strzału. Następnie odwiedziliśmy 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Byliśmy w „spadochroniarni” oraz w hangarach, gdzie remontowane są samoloty. Dzięki symulatorowi lotów, każde dziecko choć przez chwilę poczuło się jak prawdziwy pilot. A już w szkole, pełni nowych doświadczeń i wrażeń, mogliśmy samodzielnie wykonać ekologiczne wozy bojowe. Okazało się, że nasza fantazja nie zna granic. Dzięki temu, z tekturowych pudeł powstały niesamowite pojazdy. Innego dnia naszym gościem był „afrykański” czarodziej. Pokazał magiczne sztuczki, których nauczył się dzięki … nauce w szkole. Chętnie podzielił się swoją wiedzą i wszyscy mogli przebić ziemniaka zwykłą słomką do napojów lub ulepić kulkę z cieczy nieniutonowskiej. W czwartek odwiedziliśmy Oceanarium, które znajduje się w kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach k/Kielc. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem różnorodności i ilości ryb oraz roślin pochodzących z całego świata. Wiele osób po raz pierwszy widziało prawdziwego rekina czy piranię. Natomiast ostatniego dnia ferii nauczyliśmy się robić pizzę, którą zjedliśmy z ogromnym apetytem. Po tak wspaniałym posiłku, kolejne godziny spędziliśmy na konstruowaniu robotów. Na mini zajęciach robotyki poprowadzonych przez nasze nauczycielki informatyki, zbudowaliśmy m.in. dźwig, huśtawkę, karuzelę.

Po tygodniu pełnym tak niesamowitych wrażeń chętnie przyjdziemy do szkoły. Bo w szkole … FAJNIE JEST!

Opiekunowie grupy: D. Banaś, A. Iwańska