Pokazy fizyczne 2017

3 października 2017

22 września 2017 roku uczniowie z klas trzecich gimnazjum oraz z klasy 7c uczestniczyli w ciekawej wyprawie.

Przedpołudnie grupa spędziła w Muzeum Zamojskich w Kozłówce.  Natomiast głównym celem wycieczki były coroczne pokazy fizyczne na Wydziale Matematyki, Informatyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Przez dwa lata uczniowie poznawali na zajęciach fizyki najważniejsze jej prawa i zasady, a teraz mogli zobaczyć, jak ta wiedza sprawdza się w praktyce. Okazało się, że stosowane podczas pokazów terminy fizyczne były całkiem dobrze rozumiane przez większość uczniów. Z przyjemnością wszyscy uczestniczyli w tym naukowym spektaklu. Oprócz emocji, jakich dostarczył pokaz eksperymentów, udało się powtórzyć ważne zagadnienia fizyczne przed czekającym młodzież egzaminem gimnazjalnym.

Autor: Nauczyciel fizyki Jarosław Dąbrowski