Piknik Europejski 2024

4 października 2024

W tym roku obchodziliśmy 20 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej zorganizowali Piknik Europejski. Impreza odbyła się na boisku szkolnym, które na ten dzień zamieniło się w międzynarodowe targi kulinarne. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie stoiska z potrawami jednego kraju należącego do Unii Europejskiej (tydzień wcześniej odbyło się losowanie) oraz przedstawienie najważniejszych informacji o „swoim” państwie – symbole narodowe, stolica, położenie, rok przystąpienia do Unii Europejskiej. W związku z tym, że wydarzenie angażowało całą społeczność szkolną, każdy dołożył wszelkich starań, aby czas spędzony w „międzynarodowym” gronie nie był stracony. Rodzice pomogli w przygotowaniu przepysznych potraw, nauczyciele mieli możliwość zrealizować swoje zajęcia poza klasą w niestandardowy sposób, a uczniowie nabyli wiele nowych umiejętności – m.in. współpracy w zespole, przedsiębiorczości, kreatywności, organizacji pracy.

Było radośnie, słonecznie, europejsko i bardzo smacznie. Podróżowaliśmy po różnych krajach europejskich poznając tradycje oraz kulturę naszych bliższych i dalszych sąsiadów.