Tak to już bywa, że to, co dobre szybko się kończy. Zimowy czas beztroski już za nami. Warto jednak wspomnieć o tym, jak można było ciekawie i intensywnie spędzić ferie w szkole.

Od 8 do 12 lutego grupa gimnazjalistów brała udział w półzimowisku na sportowo. W czasie tych kilku wspólnie spędzonych dni każdy mógł znaleźć dla siebie coś, co go zainteresowało a może nawet zafascynowało. Gościliśmy u siebie drużynę Futbolu Amerykańskiego GREEN DUCKS RADOM. Zawodnicy zaprezentowali swoje stroje, opowiadali o zasadach gry w futbol amerykański i flagowy oraz pokazali kilka rozgrywek meczowych. Dodatkową atrakcją było zakładanie strojów sportowców, krótki trening oraz mini rozgrywki w futbol flagowy (https://www.facebook.com/greenducksradom) Dzięki uprzejmości RKS Radomiak Radom mogliśmy się również przekonać na czym polega prawdziwy piłkarski trening. Niewątpliwą atrakcją dnia byli zawodnicy tej drużyny, którzy pokazali swoje piłkarskie umiejętności oraz rozegrali krótki mecz z naszymi sportowcami.

Podczas naszych feryjnych spotkań nie zabrakło również inicjatyw na spędzanie czasu poza szkołą. Dobrym pomysłem okazało się wyjście do kina Helios na film pt. „Mecz o wszystko”, który przybliżył tajniki gry w rugby. Udaliśmy się również z wizytą do Astrobazy. Tam wzięliśmy udział w niezwykle interesującej lekcji astronomii i obejrzeliśmy wysokiej klasy teleskopy. Niestety pochmurna pogoda nie pozwoliła na obserwację nieba. Także bardzo miło będziemy wspominać czas spędzony na basenie Neptun. Jacuzzi, dmuchane zamki, kręta zjeżdżalnia … można było marzyć o wakacjach.

Niestety przed nami kolejny semestr nauki, a po nim …. WAKACJE!!!

Autor: Agnieszka Iwańska