10 listopada 2021

5 listopada biblioteka szkolna zamieniła się w bajkową krainę. Można było spotkać m.in. księżniczki, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Smerfy, Smoka, rycerzy, krasnoludków. Aby uczcić ten dzień, zostało zorganizowane bajkowe spotkanie. Uczniowie rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne bajkowe zgadywanki, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Również uczniowie klasy 2d wzięli udział w spotkaniu z bajkową wróżką p. Beatą Wrzesień, które rozpoczęło się głośnym czytaniem fragmentu książki Renaty Piątkowskiej, „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Następnie odbył się konkurs pięknego czytania przez uczniów tej klasy. Zostali oni nagrodzeni bajkowymi naklejkami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.

Autor: Beata Wrzesień