W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się:

• Prezentacja projektów edukacyjnych,
  • Piknik Europejski,
  • III Bieg Charytatywny.

Organizatorem Dnia Dziecka był Samorząd Uczniowski.

Wzorem lat ubiegłych 1-go czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali przygotowane przez siebie projekty. „Projekt jest planowanym przedsięwzięciem edukacyjnym realizowanym przez zespół uczniów przy wsparciu nauczyciela, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnorodnych metod.” Uczniowie przez wiele miesięcy pod czujnym okiem swoich opiekunów przygotowywali projekty dotyczące różnych zagadnień  i przedmiotów szkolnych. Dowiedzieliśmy się m. in. jakie książki czytali nauczyciele w naszym wieku, co jedzą Anglicy, a także co chemia ma wspólnego z magią.

Następnie udaliśmy się na Piknik Europejski, na którym prezentowaliśmy potrawy kulinarne  z różnych krajów Europy i ciekawostki o danym państwie. I tak mogliśmy za symboliczną złotówkę spróbować: ciasteczek francuskich, pizzy, sałatki greckiej, tostów angielskich, tradycyjnych polskich kotletów schabowych, tortilli, greckiej baklawy i innych pysznych smakołyków.

W czasie trwania pikniku odbył się III Bieg Charytatywny pod hasłem „Biegniemy dla Ewy”, ponieważ dochód z cegiełek przeznaczyliśmy dla naszej koleżanki Ewy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. W biegu wzięło udział 20 uczestników.

Także dochody ze sprzedaży potraw chętne klasy przeznaczyły dla Ewy. Można było również zamówić dedykację muzyczną, a symboliczną opłatę przeznaczyć na tenże szlachetny cel. Nie brakowało chętnych, aby pomóc naszej koleżance. ZEBRALIŚMY 1804,06zł!

Na koniec Ewa bardzo wzruszona podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę funduszy na sprzęt rehabilitacyjny.

Tego dnia pogoda i humory dopisały, a na myśl ciągle nasuwały się nam wszystkim słowa naszego patrona – Świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć finansowo zakup sprzętu dla Ewy, jest taka możliwość przesyłając dobrowolne datki na konto:   Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Bank BPH S.A.

Tytułem:     756 Pudzianowska Ewa darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/Czynny-pionizator-Innowalk-dla-Ewy-969153529788866/?fref=ts

Autor tekstu: Olga Żelazowska