Bajeczni adwokaci

13 czerwca 2024

10 czerwca 2024 r. kl. 1d odwiedziła p. Żaneta Zacharska-Mendyka – adwokatka, zaś 12 czerwca 2024 r. do dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przyszedł na spotkanie p. Michał Mendyka – adwokat. Spotkanie dotyczyło II edycji akcji „Bajeczni adwokaci”.

W szkołach i przedszkolach przez cały czerwiec adwokaci i adwokatki czytali książkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”. Bajka otrzymała honorowy patronat Rzeczniczki Praw Dziecka mecenas Moniki Horny-Cieślak. Natomiast kancelaria państwa Mendyka bierze udział w akcji.

Państwo Mendyka czytali dzieciom książkę o Misi Adwokatce. Dzieci zaciekawione historią bohaterki w todze z zielonym żabotem dowiedziały się m.in. jak rozwiązywać spory, dlaczego ważne jest  odpowiadanie na oficjalne pisma, jak wygląda rozprawa w sądzie i jakie role pełnią adwokaci, sędziowie, prokuratorzy, policjanci itp.
Książka o Misi Adwokatce pomaga rozwiązać problemy prawne związane z ochroną środowiska. To były bardzo ważne i pouczające spotkania.