Akademia ScienceLab Przedszkolaka w 0 A
Dzieci z grupy 0 A zakończyły roczny cykl warsztatów skierowany do przedszkoli w ramach innowacyjnego programu Akademii ScienceLab Przedszkolaka.
Tym razem dwukrotnie odwiedziliśmy siedzibę Akademii przy ul. Miłej.
12 kwietnia odbyły się warsztaty „Spacer w chmurach – magiczne show z suchym lodem i ciekłym azotem”. Zajęcia przeniosły dzieci w zaczarowany świat nauki, w którym za pomocą ciekawych doświadczeń poznawały fascynujące właściwości suchego lodu i ciekłego azotu. Powstały bańki inne niż wszystkie. Zerówkowicze zabawili się w strażaków, odkryli tajemnicę samopompujących się balonów, a na koniec obserwowali płonące dłonie – efekt WOW.
17 maja nadszedł czas ostatniego spotkania, podczas którego dzieci znalazły się w laboratorium kosmetycznym, czyli manufakturze kosmetyków naturalnych. Podczas warsztatów samodzielnie wykonały naturalne kosmetyki, pięknie je zapakowały, by ofiarować potem mamom w dniu ich święta.
Nasze spotkania zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów ukończenia Akademii ScienceLab Przedszkolaka. Dzieci radosne i gotowe na kolejne przygody wróciły do szkoły. Jesteśmy przekonani, że to nie koniec naszej naukowej przygody z chemią i fizyką.
Autor: Agnieszka Stefańska, Agnieszka Pietras