Akcja Biedronka

12 października 2018

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców i zachęca do udziału w konkursie.

W ramach akcji  biblioteka szkolna wraz z wychowawcami klas i ich uczniami 1b,1c,2c,2d,3a,3b włączyła się w działania i będzie inspirować dzieci do codziennego czytania, jak również zachęcać dorosłych, by codziennie czytali swoim dzieciom. Posłużyć ma temu książka autorstwa Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, opowiadająca o przygodach bohaterów z akcji Biedronki. Jesteśmy pewni, że Gang Słodziaków podbije serca naszych uczniów.

Udział w konkursie wymaga zorganizowania w klasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, a następnie stworzenia wraz z uczniami nowych przygód Gangu Słodziaków. Autorzy najlepszych prac mają możliwość otrzymania wyjątkowych gadżetów ze Słodziakami oraz dofinansowania dla swojej szkoły  zakupu nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej szkoły. Dodatkowo, aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19 listopada 2018 r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!!

Autor:  Beata Wrzesień