29 września 2017 roku to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. Potem jest już 29 września, czyli sprawdzenie tabliczkowej wiedzy podczas egzaminów. Nauczyciele przeprowadzali akcję w klasie i szkole. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.  Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym dniu. Chętnie utrwalali tabliczkę mnożenia, ucząc się  przez zabawę co dawało im niezapomniane emocje. Dorośli mieli możliwość wzięcia udziału w światowej akcji za co otrzymywali certyfikat za koordynację akcji, który jest dodatkowym atutem w CV. Było to atrakcyjne wydarzenie dla całej szkoły, promocja szkoły wśród rodziców i w mediach.

Autor: Iwona Zawierucha