Pod koniec grudnia 2016 r. w bibliotece szkoły podstawowej został ogłoszony konkurs „Moja własna książka”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć całkowicie własną książkę: treść, ilustracje, okładka… Forma pracy, technika i zawartość były dowolne. Prace należało złożyć w  bibliotece do 12 stycznia 2017 r.

Uczniowie naszej szkoły jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Do konkursu zgłosiło się aż 46 młodych autorów z  wykonanymi samodzielnie książkami. Widać było, że uczestnicy konkursu dużo serca i wysiłku włożyli w ich stworzenie. Powstały piękne dzieła, które z uznaniem podziwiali wszyscy czytelnicy, odwiedzający bibliotekę szkolną.  Jury miało bardzo ciężkie zadanie – trzeba było przeczytać i ocenić wszystkie dostarczone prace. Nie odbyło się bez komplikacji ze względu na panoszący się wirus grypy, który czasowo przerzedził szeregi komisji i opóźnił jej działania. Jury w swojej ocenie brało pod uwagę przede wszystkim: samodzielność pracy, pomysłowość, wyobraźnię, oryginalność dzieła, staranność  wykonania, treść, ciekawe ilustracje, wysiłek włożony w realizację. Po długich obradach jury w składzie: Barbara Stachowicz, Paulina Rybińska, Iwona Wardecka,  Joanna Wasilkowska  wydało następujący werdykt:

W kategorii klas 0-1

1 miejsce równorzędnie:

Weronika Jałowska,  kl.0a,  Nina Mazurek, kl. 0e

2 miejsce: równorzędnie:

Szymon Jałowski, kl. 1a,  Grzegorz Maj, kl. 1a

3 miejsce równorzędnie:

Katarzyna Żardecka, kl. 0e,  Mikołaj Wontorski, kl. 0b

Artur Kozłowski, kl. 0c, Wojciech Molendowski, kl. 0c, Wiktor Wach, kl. 1a

W kategorii klas 2-3

1 miejsce równorzędnie:

Kamil Turek, kl. 3d,  Adam Ryszewski, kl. 3c

2 miejsce równorzędnie:

Róża Świniarska, kl. 3b,  Bartosz Nowak  kl. 2b

3 miejsce równorzędnie:

Zuzanna Staniewska, kl. 3c,  Franciszek Pawłowski, kl. 2c

Lena Skoczylas, kl. 2b,  Oliwia Adamska, kl. 2b,  Julia Adamska, kl. 2b,

Maria Melich, kl. 3c,  Laura Figarska, kl. 3a,  Aniela Staszałek, kl. 3a,

Adam Waniek, kl. 3c,  Michalina Wójcik, kl. 3b

W kategorii klas 4-5

Wyróżnienia:

Zofia Tatarek, kl. 4b, Patrycja Urbaniak, kl. 4b, Milena Orzechowska, kl. 5a, Oskar Grymuła, kl. 5c

W kategorii klas 6 i  gimnazjum

1 miejsce: Adrianna Kruk, kl. 2gd

2 miejsce: Karolina Sikora-Włodarczyk, kl. 6d

3 miejsce równorzędnie: Kinga Natorska, kl. 3ga, Weronika Frączek, kl. 3gc

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. Należy docenić jednak wysiłek wszystkich uczestników, którzy chcieli wziąć udział w konkursie i podarować nam wszystkim fragment swojej wyobraźni i umiejętności. Zapraszam chętnych do oglądania wszystkich zgłoszonych prac na wystawie w bibliotece szkoły podstawowej. Naprawdę jest co podziwiać!

Z dumą chciałabym również podkreślić, że 12 prac biorących udział w naszym szkolnym konkursie zgłoszonych zostało  do XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Z niecierpliwością czekamy na informacje o jego wynikach i osiągnięciach uczniów naszej szkoły.

Autor: Barbara Stachowicz