13 i 14 listopada 2023 r. w Gdyni odbył się II Ogólnopolski Kongres Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo.
Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Jan Rychlicki wraz z koordynatorkami projektu w naszej szkole: p. Natalią Spytek i p. Katarzyną Michalska.
Kongres był kolejną okazją, by realnie spotkać się w społeczności nowoczesnych szkół, które podejmują działania mające na celu zadbanie o dobre relacje w szkole oraz dobrostan psychiczny zarówno uczniów jak i nauczycieli.
Podczas dwóch intensywnych dni przyglądaliśmy się wyzwaniom, przed którymi stają dziś społeczności szkolne, prelegenci inspirowali nas do znajdowania dobrych rozwiązań, by wrócić do swoich szkół z praktyczną wiedzą i gotowymi pomysłami na tworzenie zdrowej, nowoczesnej szkoły i edukacji.
Jednym z punktów kongresu było podsumowanie prowadzonych wśród uczniów w roku szkolnym 2022/2023 badań pt. „MŁODE GŁOWY OTWARCIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM„,  w których nasza szkoła również brała udział. Wspólnie zastanawialiśmy się nad płynącymi z nich wnioskami.
Współpracujemy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg od 2020 r. jako jedna z pierwszych szkół w naszym regionie.
Katarzyna Michalska, Natalia Spytek