a

Postęp technologiczny odgrywa coraz większe znaczenie w życiu każdego człowieka, również dzieci.

Technologia cyfrowa zaliczona została do stałych elementów edukacji. Czy chcemy, czy nie – korzystamy z niej tak samo jak wszyscy i żyjemy w świecie pełnym kodów. Na przykład litery to kody językowe, cyfry – kody liczbowe, a nuty pozwalają kodować dźwięki.

W dniach 7-22 października 2023 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie kodowali na matematyce, języku polskim, muzyce, plastyce, wychowaniu fizycznym i oczywiście na informatyce. Podczas zajęć obliczali, kolorowali, rysowali według kodów. Rozwiązywali łamigłówki logiczne. Rozszyfrowywali zaszyfrowane wiadomości. Pisali dyktando graficzne. Wyklaskiwali rytmy zgodnie z podanym kodem. Skakali według kodu, kodowali na macie, czy też planowali trasę dla robota.

Nauka kodowania jest w dzisiejszym świecie bardzo przydatna. Pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Kodowanie rozwija kreatywność, logiczne myślenie, pobudza ciekawość. Uczy rozwiązywania i analizowania problemów, a także skupienia, dokładności, cierpliwości, wytrwałości, planowania i organizacji pracy. Na końcu daje satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Dlatego będziemy kodować przez cały rok szkolny.

a

Organizatorzy: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek, Agnieszka Kozłowska, Maria Ziętek, Paulina Wiśniewska, Marzena Malicka.

a

 

a

Copyright © 2020

Skip to content