W ramach akcji czytelniczej uczniowie z klas trzecich będą czytać najmłodszym dzieciom z naszej szkoły fragmenty z książek „Przygody Franklina” Paulette Bourgeoisa. Żółwik ma wiele przygód i jest bardzo lubianym bohaterem młodszych czytelników.

Aby propagować czytelnictwo wśród najmłodszych, zaangażowany będzie każdy uczeń klas trzecich.

– uczniowie klasy 3a będą czytać w oddziale 0a,

– uczniowie klasy 3b będą czytać w oddziale 0b,

– uczniowie klasy 3c będą czytać w oddziale 0c,

– uczniowie klasy 3d będą czytać w oddziale 0d.

Celem akcji jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również uczenie czytania treści ze zrozumieniem, umiejętności wykorzystania wolnego czasu, a także integrowania uczniów starszych z  młodszymi.

Mali odbiorcy będą słuchać czytanych utworów, odpowiadać na pytania dotyczące treści, a następnie wykonywać ilustracje do przeczytanych fragmentów książki.

Witajcie przygody Franklina!

Organizatorzy akcji: Agnieszka Krawczyk, Sylwia Kratke, Beata Wrzesień