28 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyło się w trybie on-line spotkanie z autorem książek dla dzieci – Waldemarem Cichoniem. Napisał on m. in. lekturę dla klas II pt. „Cukierku, ty łobuzie”.

W spotkaniu poprzez aplikację Teams brali udział uczniowie klas 1-3 w dwóch turach: o godz. 10.00 i 14.00.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób przebiega proces pisania książki: od powstania pomysłu na książkę w głowie autora do wydania jej i trafienia na półkę w księgarni.

Pan Waldemar Cichoń opowiadał uczniom, skąd wziął się pomysł na kota Cukierka – głównego bohatera jego książek. Dzieci dowiedziały się, że tak nazywa się kot syna pisarza i to on był inspiracją do napisania o nim przygód.

Autor zachęcał dzieci do polubienia czytania książek, ponieważ rozwijają one wyobraźnię. W czasie rozmowy odpowiadał na wiele pytań uczniów.

Mamy nadzieję, że to spotkanie, a także książki z imienną dedykacją, przyczynią się do polubienia czytania przez dzieci.

Szkoła otrzymała w darze 10 egzemplarzy książek autorstwa Waldemara Cichonia. Zapraszamy dzieci do ich wypożyczania!

Organizatorzy: Agnieszka Krawczyk, Sylwia Kratke, Beata Wrzesień