Jesień skłania do przemyśleń i melancholii. Do poszukiwania siebie i kreatywności w działaniu, do patrzenia na to, co robią inni, na ich wysiłek i zaangażowanie. Do ciągłego kontemplowania przyrody nasyconej kolorami w blasku słońca.

Zainspirowani jesienią zadedykowaliśmy w tym roku naszemu patronowi szkoły to, co wymaga od nas – nauczycieli i uczniów – dużego wysiłku i kreatywności, cierpliwości i twórczego myślenia w pracy. Zadedykowaliśmy naszą pracę i naukę, kolorowe wytwory plastyczne, poszukiwanie szczegółów życiorysu Jana Pawła II w ukrytych kodach gry „Zagraj z Lolkiem” i tekstach przemówień.

Poświęciliśmy cały październik na pomysłowe działania. 22 października uczyniliśmy finalnym zakończeniem świętowania Dnia Patrona szkoły.

Twórczość dzieci zaowocowała niesamowitymi pomysłami. Zaprezentowano techniki plastyczne, ukazując jesienne inspiracje w różnych miejscach. Nie zabrakło odniesienia do miejsc szczególnych dla Karola Wojtyły: do krajobrazu mazurskich jezior i Doliny Rospudy, do odlatujących bocianów z uroczego Podlasia, do jesiennych wędrówek po Beskidach i ścieżkach prowadzących do Kalwarii Zebrzydowskiej. Portrety Pani Jesieni w wykonaniu najmłodszych przypominały o podróży papieża na konklawe do Rzymu w październiku 1978 r. To była niezwykła jesień, która odmieniła życie nie tylko samego Karola Wojtyły, ale i serca wielu ludzi na świecie.

W dzień patrona szkoły, 22 października, powróciliśmy nie tylko do tamtych chwil, ale poszukaliśmy inspiracji na kolejne dni nauki w tak trudnym, pandemicznym czasie, czerpiąc siły od naszego świętego papieża.

Zachęcamy do obejrzenia naszych jesiennych inspiracji.

Autor: Renata Miszczyk,  Jolanta Nowak, Małgorzata Kopera