Jak co roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu wzięli udział w kweście na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia’’.

W tym roku szkolnym kwesta w marketach odbyła się w dniach 1-2 października 2021 r., a uczestniczyło w niej 110 uczniów z klas 5-8 pod opieką nauczycieli z naszej szkoły. Zbiórka na rzecz fundacji, która przyznaje stypendia uzdolnionej młodzieży pochodzącej z wiosek i małych miast, odbyła się w znanych radomskich marketach:

– E.Leclerc,

– Centrum Handlowym M-1,

– Galerii „Feniks” przy ul. Śląskiej.

Nasi wolontariusze zebrali łącznie 9,2 tys. zł.

Ponadto uczniowie z Małego Samorządu Szkolnego klas 0-III i Koła wolontariatu klas IV-VIII kwestowali w naszej szkole. Uczniowie klas młodszych pod opieką pań: Karoliny Pawłowskiej, Alicji Pawlin-Chłopickiej, Wiolety Wełpy i Anny Murawskiej zebrali 427,04 zł, a z klas starszych pod opieką pani Jolanty Nowak – 395,98 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

Alina Szewczyk

Katarzyna Korycińska