Światowy Dzień Drzewa

20 października 2021

W poniedziałek 11 września obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.

Święto to zostało zapoczątkowane przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnika przyrody. Obecnie Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce obchodzona od 2002 r. Obchody Dnia Drzewa mają na celu edukację dla zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych na Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły na lekcjach dowiedzieli się, że drzewa pełnią nie tylko funkcję przyrodniczą, ale wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenia powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur i wytwarzają korzystny mikroklimat. Dodatkowo nasi uczniowie mogli zmierzyć się z rozwiązywaniem zadań i zagadek dotyczących lasów i drzew. Uczniowie klas 1-3 stworzyli plakaty drzew, z których powstała piękna wystawa.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2d i 3b, którzy wraz z Paniami czynnie brali udział w akcji – plakaty możemy podziwiać na zdjęciach zamieszczonych poniżej i w holu. W akcję tę zaangażowały się także dzieci ze świetlicy – pod opieką p. Karoliny Marchewki stworzyły piękne prace będące dekoracją korytarza szkolnego.

Pamiętajmy – drzewa to nasze wspólne dobro!!!

Organizatorki akcji: Sylwia Kratke i Agnieszka Krawczyk