Robotyka

W roku szkolnym 2019/2020 w zajęciach robotyki uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Młodsi uczestnicy korzystali z zestawów Lego WeDo. Uczniowie klas drugich jako bardziej doświadczeni konstruktorzy robotów pracowali z zestawami Lego WeDo 2.0.

W II semestrze odbyło się kilka pierwszych spotkań. Z powodu sytuacji epidemicznej w kraju uczniowie nie mieli możliwości uczestnictwa w zajęciach.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu przedstawiającego pracę uczniów.

Tak pracowali uczniowie klas pierwszych.

A tak pracowali uczniowie klas drugich.

Tak pracowali uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019.

W zajęciach robotyki wzięli udział również uczniowie z zagranicy goszczący w naszej szkole w ramach programu Erasmus+.

W czerwcu 2018 r. kolejna grupa uczniów klas 1 Szkoły Podstawowej zakończyła zajęcia robotyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.

Od II semestru roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole prowadzone się bezpłatne zajęcia z robotyki. Początkowo uczestniczyli w nich uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Od roku 2015/2016 w zajęciach biorą udział również uczniowie gimnazjum.

Podczas zajęć uczniowie konstruują poruszające się roboty z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych – Lego WeDO oraz Lego Mindstorms, programują je i testują. Zajęcia to przede wszystkim zabawa – ale także zachęta do rozwijania zainteresowań w kierunku nauki przedmiotów ścisłych.

Zajęcia prowadzą: Monika Czubak i Izabela Kaniewska