Mistrzowie kodowania

Program Mistrzowie Kodowania został zainaugurowany w roku 2013. Jest  to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania. Obecnie programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.

5 Powodów, by uczyć dzieci programowania

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II i III edycji programu. Nauczyciele odpowiedzialni za realizację zadań w ramach programu: Monika Czubak i Izabela Kaniewska. W roku szkolnym 2020/2021 nie uczestniczymy w projekcie.

Zapraszamy na oficjalną stronę programu „MISTRZOWIE KODOWANIA”